Pokud vaše letní plány charakterizuje spojení slov Dovolená Bulharsko, máme pro vás tip na užitečný web, na kterém naleznete zajímavosti pro cestovatele, tipy na zajímavá místa v Bulharsku a spoustu dalších užitečných informací pro cestovatele – Dálka.cz.

V případě, že míříte za sluncem a odpočinkem do Bulharska, s největší pravděpodobností bude vaší cílovou destinací Sluneční pobřeží (nebo chcete-li Slănčev Brjag) nebo Zlaté písky (Zlatni pjas-ci).

Zlaté písky jsou asi nejvyhlášenějším místem pro dovolenkáře v Bulharsku. Naleznete je zhruba 25 km od Varny. Jedná se o typické letovisko s hotelovým komplexem. Jak název místa napovídá, užívat si tu budete moci na písčitých plážích majících charakteristickou zlatavou barvu. Úroveň služeb zde je, měřeno bulharskými měřítky, na velmi solidní úrovni. I proto si to zde oblíbili turisté z řady západních zemí, např. z Německa nebo Holandska.

Při výběru ubytování je potřeba počítat s rozdílnou úrovní jednotlivých hotelů. Nejdražší jsou samozřejmě ty v první linii u moře. Najít zde můžete opravdu kvalitní a luxusní hotely, ale v některých případech budov stavěných ještě v éře socialismu se může jednat o ubytování připomínající česká sídliště. Na místě je proto být při výběru ubytování obezřetný.

V blízkosti se nachází také přírodní rezervace, takže se váš program nemusí omezovat jen na dovádění na pláži.