Léto je v plném proudu a to znamená, že většina z nás zamíří na dovolenou k moři. Při plánování letní dovolené se naprosté většině Čechů vybaví spojení Dovolená Chorvatsko. Populární destinace u Jadranu láká každoročně statisíce Čechů.

Jadranské pobřeží – to jsou především nádherné povětšinou oblázkové pláže. K nejkrásnějším místům patří zejména Makarská riviéra. Jedná se o pás pobřeží Dalmácie v délce asi 60 kilometrů se spoustou ostrovů a ostrůvků. Nad plážemi Makarské riviery do výše ční pohoří Biokovo, jehož nejvyšší hora má výšku 1762 metrů nad mořem.

Na Makarské riviéře si můžete užít nejen koupání v moři, ale i vyjížděk lodí, návštěv zdejších restaurací a hospůdek nezřídka nabízejících mořské speciality, které místní rybáři třeba jen před chvílí vytáhli z moře.

Při návštěvě Chorvatska byste určitě neměli vynechat ani procházku po středověkých hradbách Dubrovníku. Zde musíte počítat s tím, že budete muset sáhnout o něco hlouběji do kapsy, protože z Dubrovníku se stává exkluzivní lokalita mající ambici přiblížit se i vyhlášeným místům třeba na francouzském Azurovém pobřeží.

Zajímavosti pro cestovatele, tipy na zajímavá místa v Chorvatsku, receptů chorvatské kuchyně a spoustu dalších užitečných informací pro cestovatele naleznete na webu Dálka.cz.