V exkluzivní lokalitě poblíž hranic Švýcarska s Itálií vyrostl podle všeho nejdražší dům světa. Vila v hodnotě 8,6 miliardy eur pochází z dílny architektonického studia exklusivHAUS.

Architekti Stuart Hughes a Kevin Huber dostali od klienta, jehož totožnost nebyla zveřejněna, takřka neomezený rozpočet. Ti si proto mohli dovolit použít na výzdobu luxusní vily úctyhodných 200 tun zlata a platiny.

Reality ve Švýcarsku patří k nejexkluzivnějším v Evropě. Zřejmě nejdražší dům světa přesto na první pohled působí relativně nenápadně. Jeho podlahu ale tvoří dlaždice z meteorických kamenů s kousky dinosauřích kostí starých desítky milionů let.

Přesná lokalita, kde dům stojí, je zahalena tajemstvím. Ví se jen, že obyvatelé domu mají k dispozici osm pokojů a celková obytná plocha činí 752 metrů čtverečních. Užívat si mohou i terasy o rozloze 338 metrů čtverečních, ze které se mohou kochat nádherným výhledem na vrcholky Alp.

K dispozici je také garáž se stáním pro čtyři auta nebo kamenný vinný sklípek, na jehož 254 metrech čtverečních se nechá uskladnit solidní sbírka vín.

Sponzorovaný tip: Podívejte se, jaké nemovitosti ve Švýcarsku jsou momentálně na prodej.