Realitní makléři v poslední době zaznamenali, že existuje souvislost mezi restaurací označenou prestižní michelinskou hvězdou, která je známkou nejvyšší kvality, a vyššími cenami nemovitostí v dané lokalitě. Podobná je situace s luxusními obchody či proslulými kavárnami. I v jejich okolí jsou ceny nemovitostí vyšší.

Podle odborného serveru PrimeLocation.com se ukazuje, že přibližně třetina nemovitostí, které mají v nedalekém okolí restauraci označenou michelinskou hvězdou, jsou o polovinu dražší, než je průměr v dané lokalitě.

V tomto ohledu vítězí Ascot v Berkshiru, v němž se nachází restaurace Cowarth Park honosící jednou michelinskou hvězdou. V tomto městě jsou ceny nemovitostí 146 procent nad regionálním průměrem.

Efekt michelinské hvězdy je hodně patrný také na severu země, kde v tomto směru vede Pately Bridge (North Yorkshire), domovské město Yorke Arms s jednou michelinskou hvězdou. Ceny jsou zde 137 procent nad regionálním průměrem.

Ve Skotsku je pak nejlepším “michelinským” městem Elie ve Fife, kde se nachází jednohvězdičková oblíbená restaurace Sangster’s, kde jsou ceny 133 procent nad regionálním průměrem.

Jedním z možných důvodů vyšších cen je fakt, že michelinské hvězdy se zpravidla nacházejí v atraktivní lokalitě, která už sama o sobě přiláká movité lidi. Zároveň je ale neoddiskutovatelné, že označení michelinskou hvězdou přidává dané lokalitě punc výjimečnosti.

Otázkou ale zůstává, co bylo dříve. Zda vyšší ceny nemovitostí nebo restaurace s michelinskou hvězdou. Ať tak či tak, destinace s michelinskou restaurací v okolí se jednoznačně mezi turisty i majiteli prázdninových nemovitostí těší značné oblibě.