Cestujete často do Itálie? Vlastníte v Itálii nemovitost, vyrážíte sem za prací, přáteli či zábavou? Nebo se jen na Apeninský poloostrov chystáte na individuální dovolenou? Ve všech případech si budete klást otázku, jaký způsob dopravy zvolit.

Pomineme-li cestu autobusem a vlakem, volí většina cestovatelů ze dvou variant: cesty automobilem a letecké přepravy. Itálie je pro Čechy relativně dobře dopravně dostupná. Zejména při cestách do severních částí země, je auto velmi zajímavou variantou.

Letecká doprava je ale přeci jen rychlejší, pohodlnější a bezpečnější. Zejména pokud je cíl vaší cesty dál na jih, cesta letadlem se vám opravdu vyplatí. V případě, že pro cestu zvolíte některou z nízkonákladových společností, mohou být i cestovní náklady pádným argumentem právě pro využití letadla.

Letenky Itálie – to je to první, co budete potřebovat zajistit. Do Itálie můžete letět s celou řadou aerolinek. Stačí proto navštívit zastoupení vašeho leteckého přepravce, nebo ještě lépe stačí navštívit specializované internetové stránky s prodejem letenek a zarezervovat si let, který bude odpovídat vašim potřebám.

Tip: Navštivte web Letenky Itálie, kde naleznete všechny potřebné informace a rady pro vaši cestu do Itálie.

Itálie disponuje poměrně vysokým počtem mezinárodních letišť. Ta jsou v blízkosti prakticky všech nejdůležitějších velkých měst. Hlavní město Řím pak obsluhují hned dvě letiště – Řím-Fiumicino a Řím-Ciampino. Obě jsou od italské metropole vzdálená cca 30 kilometrů. Bezproblémové spojení do města ale zajišťují autobusové i vlakové spoje. Využít lze samozřejmě i služeb taxi.

Letadlem můžete cestovat také do Milána, Turína, Janova, Boloni, Benátek, Palerma, Bari, Florencie, Bolzana nebo třeba do Cagliari na Sardinii. A tím by výčet italských letišť ani zdaleka nemusel skončit. Ne do všech vyjmenovaných destinací ovšem existuje přímé letecké spojení z České republiky.

Ať již do Itálie zamíříte za odpočinkem, gurmánskými zážitky, přírodou, kulturou, sportem, nebo z jakéhokoliv jiného důvodu, nezbývá, než popřát Buon viaggio (Šťastnou cestu)!