Španělská ekonomika se zatím z deprese neprobrala, ale prodej kvalitních nemovitostí v žádaných lokalitách běží podle realitních agentů jako na drátku. Konkrétně na oblíbeném pobřeží Costa del Sol nemovitosti z nabídek mizí velmi rychle. Na místě je ovšem podotknout, že daná situace platí pro skutečně kvalitní projekty. V případě nemovitostí, které nejsou v kvalitních lokalitách nebo u kterých chybí související infrastruktura je na místě být opatrný.

Za zvýšeným zájmem o reality na Costa del Sol stojí několik faktorů. Hlavním je samozřejmě cena španělských nemovitostí, které patří k těm, které šly v důsledku krize nejrazantněji dolů. Vliv má i zvýšený zájem ze strany britských klientů, kteří se do Španělska začínají vracet díky příznivému kurzu libry.

Nemovitosti na Costa del Sol, kvůli velkému množství golfových resortů často přezdívané jako Costa del Golf, jsou atraktivní také díky perspektivě stabilního výnosu z dalšího pronájmu. Vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám je možné tyto nemovitosti pronajímat v podstatě po celý rok. Poptávku po pronájmech kromě blízkosti mořských pláží a golfových hřišť zvyšuje i to, že řada majitelů nemá zájem svoje domy či apartmány dále pronajímat.

Nabídku nemovitostí ve Španělsku: www.rellox.cz/nabidka-nemovitosti-ve-spanelsku