Za prvních jedenáct měsíců loňského roku navštívilo Baleárské ostrovy na 11 milionů turistů. To je o 7,2 procenta více, než za stejné období předcházejícího roku. Data vycházejí z průzkumu vydaného Ministerstvem průmyslu, energetiky a cestovního ruchu.

V rámci Španělska je mezi turisty největší zájem o Katalánsko, které následujíc právě Baleárské ostrovy. Populární jsou i Kanárské ostrovy a další vyhlášené turistické destinace.

Zatímco počet německých turistů měl stagnoval či spíš klesal, znovu do Španělska ve velkém míří Britové a Skandinávci. Pozitivní čísla z cestovního ruchu jsou dobrou zprávou pro španělskou ekonomiku, zároveň vedle sektoru služeb a dopravy pomáhají rozhýbat i trh s nemovitostmi.

Zahraniční investoři, kteří nakupují nemovitosti v turistických oblastech Španělska tvoří nemalou část z objemu španělského realitního trhu. Díky přívalu turistů roste poptávka po ubytování a z toho těží majitelé nemovitostí, kteří je pronajímají či případně využívají pro vlastní potřebu v kombinaci s dalším pronájmem.

Poslední čísla také potvrzují tendence, které bylo možné pozorovat již koncem minulého roku – totiž, že ceny nemovitostí se již ve Španělsku odrazily od svého dna a pomalu začínají opět stoupat.