Aktivita developerů v Monackém knížectví prudce roste. Reagují tak na takřka raketový růst poptávky ze strany bohaté klientely, pro kterou je Monako díky nízkým daním a regulaci bankovního sektoru lákavou destinací. Informaci přinesl portál iHned.cz.

Azurové pobřeží je dlouhodobě jednou z nejatraktivnějších lokalit v Evropě, kde nemovitosti kupuje smetánka byznysu, sportu i umění. Vysoké daně a hroutící se jistota dříve zvaná bankovní tajemství. To jsou důvody, které především v případě bohatých Švýcarů jsou pádným argumentem pro nákup luxusních nemovitostí na Francouzské riviéře a specificky v Monaku. Investují zde ale také Rusové, Číňané nebo „šejkové“ ze zemí Perského zálivu. Nechybí ani nakupující ze zámoří z dalších evropských zemí.

Na poptávku logicky reagují i ceny realit. Meziročně se cena pětiložnicového domu zvýšila téměř o čtvrtinu a očekává se další růst.

Bydliště v Monaku v minulosti měla nebo má celá řada známých osobností – byznysmeni, sportovci, zpěváci nebo herci. Za všechny jmenujme tenisty Borise Beckera, Novaka Djokoviče, Miloše Raonice, Tomáše Berdycha, Victorii Azarenkovou, Caroline Wozniackou nebo bývalého pilota F1 Davida Coultharda.