Realitní trh s novými domy ve Spojených státech hlásí propady za červen i červenec. Analytici ale druhým dechem dodávají, že není potřeba panikařit. Propady nejsou nijak dramatické a celková hospodářská situace dává naději na pozitivní vývoj.

S výjimkou jihu USA, kde prodeje vzrostly o 8 %, došlo k poklesu počtu prodaných nových domů ve všech zbylých regionech- V západní části USA to bylo o 15 %, na severovýchodě o 31 % a na středozápadě o 9 %.

V meziročním porovnání naopak zaznamenáváme v červenci růst o více než 12 %. To je ale částečně dáno tím, že čísla za loňský červenec byla mimořádně nepříznivá.

Naopak se poměrně dařilo prodeji starších domů. Podle údajů americké asociace realitních kanceláří prodeje starších domů v červenci vzrostly o 2,4 % při celkovém objemu 5,15 milionů (v ročním vyjádření). Zároveň se o 4,9 % zvýšila průměrná prodejní cena nemovitostí, což představuje meziroční nárůst o slušných 4,9 %.

Průměrná doba potřebná k prodeji nemovitosti zůstává mezi pěti a šesti měsíci. Dobrou zprávou je i to, že vynucené prodeje z propadlých zástav apod. představovaly pouhých 9 % trhu, což je nejméně za posledních sedm let.