Broad Beach v kalifornském Malibu patří k těm nejlepším adresám. V první linii u moře tu mají své domy Steven Spielberg, Dustin Hoffman, Pierce Brosnan, Danny DeVito nebo Steve Levitan. Ty všechny teď trápí příliš silný mořský příboj a s tím spojená eroze. Oceán si zde doslova odkrajuje kusy pobřeží a dostává se až k domům, kde ničí terasy a podemílá základy luxusních obydlí, které si zde pořídily hollywoodské hvězdy a další smetánka.

Zatímco dříve bylo možné vyjít si na pobřeží kdykoliv na procházku, nyní je potřeba ji v některých místech plánovat s ohledem na to, zda je příliv nebo odliv.

Video: Seznamte se – Broad Beach, Malibu

Podle informací serveru Hollywood Reporter se místní rezidenti snaží zachránit svoje bydlení tím, že by nechali navést obrovské množství písku, čímž by se při pobřeží vytvořily duny, které by příboj zpomalovaly a braly mu jeho sílu. Velý projekt by vyšel asi na 20 milionů dolarů. Problém je ale s tím, kde písek vzít. Vzít jej na nedaleké Manhattan Beach se ale vůbec nelíbí místním, těžbu ze dna sousední Dockweiler Beach zase nechtějí povolit úřady, protože písek bude potřeba také k obnově mnoha dalších veřejných pláží, které se také potýkají se zvyšující se hladinou oceánů.

V současné době Broad Beach chrání jen pytle s pískem a betonové zábrany. Pokud se ale situace nezačne co nejrychleji řešit, bude hrozit, že třeba Steven Spielberg získá námět na nový katastrofický film zkušeností poznanou až příliš na vlastní kůži.

Video: Příboj v Malibu