René Rinaldi, významný developer původem ze Santa Barbary v USA, čelí ve Francii hrozbě nemalé pokuty nebo dokonce až vězení. Důvodem je, že na prestižní adrese zvané La California v Cannes postavil několik luxusních nemovitostí bez řádných povolení. Informaci zveřejnil zpravodajský server Nice-Martin.

Ceny nemovitostí v Cannes patří k nejvyšším na celé Francouzské riviéře. Hodnota tří postavených vil se pohybuje v úrovni kolem 20 milionů EUR. Developer svým chováním pořádně zvedl mandle místnímu starostovi. Oblast La California patří k nejvyhledávanějším a stavební povolení se zde udělují zcela výjimečně.

René Rinaldi na svoji omluvu uvedl, že jeho mysl byla zcela pohlcena projektem a věřil, že projekt tří vil s názvy Aida, Fabriana a Belmonte povolení získá dodatečně. To ale nic nemění na tom, že mu hrozí až dva roky vězení a jeho firmě, která projekt zajišťovala, pokuta až 2,5 milionu eur. Nejistý je i osud nemovitostí, který je taktéž v rukou soudu, který byl odročen na 19. listopadu, kdy by měl padnout rozsudek.