Údajně až 75 % nemovitostí vlastněných prostřednictvím zahraničních forem s neznámou vlastnickou strukturou vlastní v Londýně lidé stíhaní za korupci jinou finanční kriminalitu. Podle článku v listu The Independent je nákup luxusních nemovitostí v Londýně prostřednictvím anonymních firem oblíbeným způsobem pro praní tzv. špinavých peněz. Noviny dokonce Londýn označily za světovou hlavní metropoli praní špinavých peněz.

Počet nemovitostí, které v hlavním městě Británie vlastní zahraniční firmy se brzy přiblíží téměř 40 000. Obrovský příliv špinavých peněz pak roztáčí kola londýnského realitního trhu a výrazně přispívá k masivnímu růstu cen nemovitostí v Londýně.

Díky velké poptávce se developeři zaměřují právě především na výstavbu exkluzivních domů a bytů, které jsou pro běžné obyvatele finančně nedostupné.

Zároveň právě vysoké ceny nemovitostí umožňují snadno vyprat velké objemy finančních prostředků během jediné transakce. Realitní kanceláře jsou povinné prověřovat případnou eventualitu praní špinavých peněz pouze na straně prodávajícího. Podle antikorupční organizace Transparency International se tak ale prakticky neděje, neboť to není v zájmu realitních makléřů, kteří by si tak mohli pokazit zajímavé obchody.