Francouzská riviéra vždy patřila k nejlukrativnějším oblastem ve Francii i v celé Evropě a tomu odpovídala a odpovídá i poptávka po nemovitostech, která převyšuje nabídku.

Azurové pobřeží, jak se oblasti na jihovýchodě Francie také přezdívá, se rozkládá při pobřeží Středozemního moře od Mentonu u italských hranic přes známá letoviska jako jsou Nice, Antibes, Cannes a St. Tropez.

cote

Ceny nemovitostí na Francouzské riviéře jsou o řád vyšší než ve Španělsku nebo Itálii (s výjimkou oblastí jako je Toskánsko apod.). Především nemovitosti přímo na pláži patří mezi opravdu žhavé zboží, čemuž odpovídají jejich vysoké ceny.

Francouzská riviéra má svůj neopakovatelný šarm, naleznete zde nespočet muzeí, galerií, historických památek, ale také nejlepší restaurace pyšnící se michelinskými hvězdami. Bydlení na Azurovém pobřeží je i otázkou vkusu a prestiže. Není zřejmě náhodou, že čeští investoři dávají přednost spíše lacinějšímu Španělsku. Ve Francii nakupuje skutečně jen ten, kdo si to může dovolit.

To ostatně vyplývá i z výzkumu společnosti Rellox (dostupné on-line zde), podle kterého se se Francie v zájmu českých investorů umístila až na 5. místě. Ze stejného výzkumu je zároveň patrné, že v cenové úrovni od půl milionu Eur výše je ochotno či schopno investovat jen cca 15 % českých zájemců o pořízení bydlení v zahraničí. I z tohoto důvodu zůstává Francouzská riviéra pro řadu Čechů zapovězená.

Nemuselo by to ale platit obecně. Menší studia a garsoniéry i ve městech jako je Nice se dají pořídit za výrazně nižší částky (méně než 200 000 Eur). Další možností pak jsou méně známá městečka a vesnice, kde jsou ceny oproti top letoviskům také o poznání nižší.

Nemovitosti v Nice

Právě Nice může být zajímavou alternativou pro ty, kteří chtějí bydlení na za rozumné peníze na dopravně dobře dostupném místě Francouzské riviéry. V Nice se nachází mezinárodní letiště, nechají se zde koupit domy i byty s výhledem na moře, které jsou v zároveň v blízkosti všech často vyhledávaných služeb a obchodů. Ceny nemovitostí v Nice jsou přitom na nižší úrovni než třeba v Cannes.

Nemovitosti v Cannes

Město, které každoročně hostí celosvětově asi nejznámější filmový festival patří k nejexkluzivnějším francouzským destinacím. K vyšší ceně nemovitostí ostatně přispívá i filmový festival. Nejen v době festivalu zde můžete potkat filmové hvězdy i další více či méně známé tváře ze světa kultury, sportu i byznysu.

Nemovitosti v Saint Jean Cap Ferrat

Absolutní luxus a prestiž. Překrásné vily s bazény a pečlivě udržovanými zahradami s dechberoucím výhledem na moře. To je bydlení v Saint Jean Cap Ferrat. K nejžádanějším a také nejdražším zde patří některé z nemovitostí stojících na samotě, jejich okolí je turistům více méně nepřístupné a zaručují tak maximální dávku soukromí.

Nemovitosti ve Villefranche Sur Mer

Východně od Nice se nachází malebná vesnička s bohatou historií – Villefranche Sur Mer. Typicky provensálský styl, starobylý přístav a exkluzivní bydlení ve svazích nad Villefranche Sur Mer. To dělá z tohoto místa jedno z nejexkluzivnějších míst na Francouzské riviéře.

Nemovitosti v Saint Tropez

St. Tropez patří mezi nejznámější letoviska na světě. Nádherný přístav obklopený restauracemi, vinárnami a exkluzivními butiky přímo na nábřeží. Nejlukrativnější jsou samozřejmě nemovitosti přímo u moře, rozhodně by však bylo škoda opomenout při výběru bydlení také domy nacházející se ve zdejších kopcích. Nabízejí úchvatné výhledy na moře a od koupání vás přitom dělí jen pár minut cesty. Zatímco Češi upřednostňují co největší blízkost pláže, např. Britové se často spokojí s nemovitostí, která se nenachází přímo na pobřeží.

Další oblasti

Tím ale výčet nejžádanějších lokalit na Francouzské riviéře zdaleka nekončí. Juan-les-Pins nedaleko Antibes (což je ostatně další velmi žádaná adresa stejně jako sousední Cap d’Antibes), Beausoleil, které se nachází v poblíž Monackého knížectví, nabízí zajímavou škálu nemovitostí na prodej.