Monako je malý ráj na zemi. A ne jen daňový. Monacké knížectví má rozlohu přibližně pouhých dvou kilometrů čtverečních. Nachází se na vyhledávaném Azurovém pobřeží, ale přitom v blízkosti jižního výběžku Alp.

O tom, že se nacházíte v místě plném přepychu, vás přesvědčí nádherné jachty kotvící ve zdejším přístavu. Není náhodou, že mezi lidmi, kteří v Monaku nakupují nemovitosti je nemalé procento známých osobností, především sportovců, hudebníků nebo herců a hereček.

Podle České televize k nim patří např. tenisté Tomáš Berdych, Radek Štepánek, Lucie Šafářová, Petra Kvitová a Novak Djokovič, fotbalista Jan Koller nebo modelka Tereza Maxová.

Ceny nemovitostí v Monaku

Typ nemovitosti
Průměrná velikost
Cena
Studio
30 m2
Od 1,5 mil €
Jednoložnicový apartmán
80 m2
Od 2,5 mil €
Dvouložnicový apartmán
120 m2
Od 3,2 mil €
Tříložnicový apartmán
165 m2
Od 5,0 mil €
Čtyřložnicový apartmán
260 m2
Od 15,0 mil €

Co za to Monako nabízí?

Ceny realit zde jsou skutečně vysoké. Monačtí rezidenti ale za peníze investované do možnosti žít v tomto krásném koutku světa se jim dostává bohatého protiplnění.

V Monaku se naplatí daň z příjmu, daně z nemovitostí ani další majetkové daně nebo daně z kapitálových výnosů.

Monako se může pochlubit 300 slunečnými dny v roce, příjemným klima, možností koupání v moři, ale i variantou výletu do hor, kde si můžete zalyžovat na alpských svazích.

Monako žije bohatým společenským, kulturním i sportovním životem. Velká cena Formule 1, koncerty, výstavy, vybrané restaurace, muzea, galerie, ale i prestižní kasina, tenis, golf. To vše Monako nabízí měrou vrchovatou.

Značná část rezidentů žije část roku i jinde než v Monaku, případně hodně cestuje. Výhodou proto je blízkost mezinárodního letiště v Nice, které je vzdálené přibližně půlhodinu (vrtulníkem sotva 10 minut) a na které létají společnosti z řady velkých měst po celém světě. V místních marinách je samozřejmě pamatováno i na ty, kteří připlují na vlastní jachtě.

Cizincům se v Monaku žije velmi příjemně. Jedná se o kosmopolitní město, kde na rozdíl od Francie takřka všichni mluví anglicky a odpadá tak problém s jazykovou bariérou.

V Monaku je nízká míra kriminality a řadí se tak k velmi bezpečným a příjemným místům pro život.