Jednou z podmínek pro získání další pomoci ze záchranného fondu pro Řecko je nashromáždění kapitálu ve výši 50 miliard Eur ve speciálním fondu. Aby Řekové dokázali tuto podmínku naplnit, přistoupili k prodeji cca 150 z téměř šesti stovek ostrovů, které spadají pod řecké území.

Většina z nabízených ostrovů se nachází v blízkosti pevniny, jsou neobydlené a z některých se díky jejich příznivé poloze dostanete během pár desítek minut do Atén. Ceny přitom nejsou nijak závratné, za podobnou cenu můžete nakoupit luxusní rezidenci na Azurovém pobřeží nebo dům v Londýně.

Zde je několik ostrovů, které jsou nabídnuty k prodeji:

Agio Georgios

Ostrůvek o rozloze 486 tisíc metrů čtverečních je vhodný k výstavbě, může sloužit za ideální cíl výletů a pro potápění při jeho pobřeží. Cena: 700 000 Eur.

Bela Vraka

Nedaleko Korfu se nachází pohádkový ostrov, který může být váš, pokud z peněženky vytáhnete rovný milion Eur.

Fleves

Jižně od Pirea naleznete ostrov Fleves charakteristický nádhernými plážemi. Jeho rozloha je 5,7 milionu metrů čtverečních a prodává se za sedm milionů Eur.

Nabídku dalších řeckých ostrovů na prodej naleznete např. v článku Here are the 11 cheapest Greek islands for sale right now na webu Business Insider.