Bývalý italský premiír Silvio Berlusconi zřejmě zvažuje prodej svojí luxusní vily na ostrově Sardinie. Villa Certosa, která v minulosti hostila řadu politiků včetně George Bushe nebo Vladimira Putina, by mohla změnit majitele za částku v úrovni zhruba 500 milionů Eur (v přepočtu necelých 14 miliard korun).

Vila je dobře známá i v České republice. Právě zde byl totiž v roce 2009 vyfocený nahý bývalý český premiér Mirek Topolánek, který zde trávil soukromou dovolenou. Fotografie následně jako první zveřejnil španělský list El País. Zde se podle všeho také odehrávaly proslulé večírky za účasti mnoha krásných žen.

Nemovitost se třiceti místnostmi (jedná se o komplex staveb), několika bazény, tenisovým kurtem a stodvacetihektarovým parkem se nachází na pobřeží Costa Smeralda, které je považováno za jednu z top lokalit na ostrově.

O vilu má údajně zájem saúdskoarabská královská rodina. Prince Mohammeda bin Nayefa podle zpráv některých médií Berlusconi vilou osobně provedl. O prodeji nemovitosti se se spekuluje opakovaně, stejně jako o zájmu movitých kupců z Blízkého východu.

Fotografie vily si můžete prohlédnout např. na stránkách deníku The Telegraph.