Investice do nemovitostí po celém světě patří k relativně bezpečným instrumentům se solidním výnosem. Realitní investice jsou proto velmi oblíbené i mezi špičkovými sportovci (více o realitních investicích špičkových sportovců). K nemovitostem pro cestovní ruchu nyní podle všeho upřel svoji pozornost i fotbalista Cristiano Ronaldo.

Podle magazínu GQ prodala společnost Proto Enterprises hotel v Monaku na Azurovém pobřeží právě fotbalistovi hájícímu momentálně barvy Realu Madrid. Hotel byl součástí spolupráce mezi real estate divizí Proto Enterprises vlastněnou italským magnátem Alessandrem Protem a americkým podnikatelem a momentálním prezidentským kandidátem Donaldem Trumpem.

Asi nebude náhodou ani to, že Ronaldo před časem za 18,5 mil. USD koupil apartmán v jednom Trumpových projektů v New Yorku.

Ronaldo již koncem roku 2015 zmínil, že plánuje investovat do sítě hotelů zastřešených značkou CR7, vycházejících z iniciál jeho jména a čísla dresu.

„Mým úkolem je hrát fotbal, ale život není vždy jen o sportu. Rozhodl jsem se proto věnovat i tomuto novému projektu. Je to součást přemýšlení o budoucnosti mojí, mého syna a mojí rodiny,“ uvedl Ronaldo a dodal: „Jsem si jistý, že tato investice je jedním z nejbezpečnějších obchodů k zajištění mojí budoucnosti.“