Jak už to tak bývá, zahraniční reality svádějí také k sestavování nejrůznějších žebříčků. Mezi ně patří i pořadí nejdražších nemovitostí nebo lokalit. Nejdražší ulicí ve Velké Británii zůstává Victoria Road v londýnské čtvrti Kensington. Za průměrnou nemovitost zde zaplatíte něco přes osm milionů liber, tedy cca 276 milionů korun.

V Kensingtonu a také například v Chelsea sídlí zahraniční ambasády, domovem (nebo v některých případech možná přesněji vlastníky nemovitostí) je tady celá řada bohatých cizinců. Na tyto dvě čtvrti připadá plný tucet z dvacítky nejdražších ulic Británie.

Průměrná cena nemovitostí v úrovni kolem 8 milionů liber už začíná být nezanedbatelnou i pro ty, jejichž peněženka je řádně naditá. V prosinci loňského roku totiž vešla v platnost úprava, kvůli které zájemci o nejdražší domy v úrovni na 1,5 mil. liber zaplatí zvláštní daň ve výši 12 % z hodnoty nemovitosti pro druhé bydlení nad tuto částku. V dalším roce se plánuje další zvýšení této daně.

Mezi další „drahé“ adresy v Londýně patří Egerton Crescent (průměrná cena nemovitostí se zde pohybuje v úrovni kolem 7.5 milionu liber), Manresa Road s průměrnou cenou realit 7.3 milionu liber nebo De Vere Gardens s průměrnou cenou nemovitostí 6.6 milionu liber.