Investoři si pro nákup nemovitostí stále častěji vybírají Spojené státy. V červnu tohoto roku předběhly Španělsko, od kterého si převzaly první příčku v pořadí zemí, které investoři vyhledávají nejčastěji.

Po britském referendu, ve kterém se rozhodlo o vystoupení Velké Británie z EU, oslabily euro i libra vůči dolaru. Ani to však neovlivnilo touhu mezinárodních investorů splnit si americký sen. Důvodem jsou zejména nízké úrokové sazby hypoték, růst zaměstnanosti a omezená nabídka.

Investoři se zaměřují na lokality s cenově dostupnými nemovitostmi slibujícími vysoké výnosy. V USA je to například Detroit nebo Florida.

Ani evropské nemovitosti pro investory neztrácejí na atraktivitě, jednou z příčin je právě relativně slabé euro. Podle TheMoveChannel.com je sedm z deseti nejoblíbenějších zemí v Evropě. Jsou mezi nimi například Španělsko, Portugalsko, Itálie nebo Francie. Německo se poprvé dostalo mezi prvních pět zemí a zájem roste také o Řecko, které se umístilo na devátém místě. Mezi patnácti prvními zeměmi najdeme také Bulharsko a Kypr.

Stálicí v první desítce jsou Spojené arabské emiráty, investoři míří hlavně do Dubaje.