Díky zapojení do programu „Zlatá víza“ by za investici do nemovitosti ve výši 250 000 eur mohli získat povolení k pobytu v Řecku i lidé prchající před občanskou válkou v Sýrii. Povolení se vydává na 5 let a po uplynutí této doby může být prodlouženo, pokud ovšem žadatel nemovitost stále vlastní. Po sedmi letech je možné získat řecké státní občanství.

Přestože úspěšní žadatelé musí odvádět 23% daň z nemovitosti, je řecký program jedním z nejlevnějších svého druhu v Evropě.

Podle náměstka ministra zahraničních věcí Dimitrise Mardase existují uprchlíci, kteří mohou zemi přinést peníze, být integrováni do společnosti a v Řecku investovat. Přestože byly počty migrantů v Řecku po březnové dohodě mezi Evropskou unií a Tureckem značně sníženy, je jich zde v současné době stále asi 54 000. Řecká vláda kritizuje Turecko za to, že dohodu nedodrželo a počet uprchlíků proudících do Řecka neomezilo.

Úmysl řeckých úřadů poskytnout bohatým běžencům lepší zacházení vyvolal nesouhlasné reakce. Podle některých je taková nabídka vzhledem k velkému počtu uprchlíků snášejících otřesné podmínky v uprchlických táborech nevhodná. Podle státního ministra Nikose Pappase se tím nevyřeší ani uprchlická krize, ani problém s investicemi. Na atraktivitě takového programu navíc poněkud ubírá ekonomická a finanční situace v Řecku.