Nový rezidenční projekt ve Warthu v Arlbergu je důkazem obrovského hladu po výjimečných projektech ve skvělých lokalitách. Podle informací na webu www.pure-arlberg.cz je v tuto chvíli prodaných či rezervovaných více 65 % jednotek. Nemovitosti v rakouských Alpách jsou v hledáčku investorů i milovníků lyžování.

fotogalerie

Projekt se přitom v nabídce objevil před několika týdny. Podobná situace ale nastala i u předchozího projektu stejného developera v Pitztalu.

Co je příčinou takového zájmu? Je jich více. Jednak to je zajímavá cena s potenciálem dalšího zhodnocení nemovitosti. Rakouský realitní trh patří k nejstabilnějším na světě a ceny zde setrvale rostou. V tomto případě hrají vliv především probíhající nebo plánované investice v daných horských střediscích, které je posouvají na vyšší úroveň. Předpoklad zvýšení ceny s ohledem na jejich rostoucí atraktivitu je proto logický. Klíčové jsou především nové lanovky, které oblast pohodlně propojují s dalšími lyžařskými celky.

Dalším faktorem je kvalita samotného projektu, za kterým stojí renomovaný mezinárodní developer s velkými zkušenostmi s projekty v Alpách. Pro české kupující je jistě výhodou i to, že při nákupu nemusí platit realitní provizi. To je možné díky společnosti Rellox, která zastupuje přímo developera a pro svoje klienty tak může garantovat stejnou cenu, za jakou nemovitosti nabízí přímo developer. Za ušetřené peníze si majitelé nových apartmánů mohou užívat na sjezdovkách nebo si dopřát parádního aprés-ski.

Nejen pro investory, ale i pro ty, kteří apartmány kupují především za účelem vlastního užívání, je zajímavý výnos z pronájmu. V době, kdy apartmán nevyužívá jeho majitel, je prostřednictvím profesionální společnosti pronajímán turistům. Vše je bez starostí pro majitele, který může očekávat výnos v úrovni zhruba 4 % ročně. V současné době, kdy je zhodnocení na spořících účtech prakticky na nule a v případě termínovaných vkladů většinou výrazně pod 1 %, to je zajímavá investice. Nemovitosti přitom patří mezi konzervativní způsoby uložení peněz.