Přemýšlíte o investici do nemovitostí v zahraniční a nemáte vybranou svoji jedinou „zamilovanou“ destinaci? Pak právě vám je určen tento článek.

Společnost Rellox, která se specializuje na prodej nemovitostí v zahraničí, přichází každoročně s výhledem Kam investovat v roce 2024.

Podle Jana Rejchy, CEO Relloxu, jeho společnost svým klientům doporučuje investice do zemí se stabilním ekonomickým i politickým zázemím.

Zásadní informací, především pro ty, kteří plánují investice v horských střediscích nebo zvažují především investiční hledisko, je situace ve většině alpských zemí resp. horských lokalitách.

Ve většině alpských lokalit Rakouska, Itálie i Švýcarska orgány místní samosprávy omezují možnost nákupu nemovitostí, lidem, kteří zde nemají trvalé bydliště. Prakticky jde o legislativní omezení, která omezují novou výstavbu případně zavádí také limity pro počet ubytovaných turistů, aby se zamezilo tzv. “overturismu”.

Jaký je závěr? V současné době jde možné o poslední příležitost pořídit si novou nemovitost v alpských střediscích Rakouska, Itálie nebo Švýcarska. Na trhu se doprodávají  poslední projekty,které ještě zmíněnými regulacemi nejsou dotčeny.

Samozřejmě to neznamená, že nebude možné si nemovitost v Alpách koupit. Buď se ale investoři budou muset smířit s takzvanými „resale“ nemovitostmi. Další cestou, kterou developeři volí ,jsou v Rakousku hotelové pokoje na prodej. Hotelová jednotka může dispozičně odpovídat současným investičním apartmánům.  Rozdíl je ale v tom, že hotelový pokoj nemá plnohodnotně vybavenou kuchyň.  Nadané téma si můžete přečíst článek Jak koupit a užívat nemovitost v Alpách a v Dolomitech.

Nabídka nových nemovitostí ale každopádně bude omezená, což dává předpoklad možného růstu cen.

V případě nemovitostí u moře pak zájem zůstává stabilní – Španělsko, Chorvatsko a Itálie.