Thajsko je oblíbenou destinací mnoha turistů i cestovatelů. Všichni jistě znáte Thajsko především jako místo kde strávit pohodovou dovolenou u moře. Dovolená v Thajsku Vám však nabízí mnohem více, než jen opalování na písečných plážích a plavání v průzračném moři. Thajsko Vás okouzlí svým kulturním a historickým bohatstvím.

Pokud chcete opravdu poznávat svět, byla by velká škoda při cestě do Thajska vynechat jeho severní části. Právě zde můžete nahlédnout to historie Thajska – země kde vznikla nejen Thajská masáž. Mezi místa, která nabízejí nejzajímavější podívanou, patří jistě hlavní město Bangkok. Snoubí se zde moderní život ve velkoměstě s tradičním způsobem života. Bangkok nabízí k prozkoumání tisíce památek – 500 chrámů, 200 mešit a skoro stovku kostelů.

Mimo Bangkoku stojí za zhlédnutí také starobylé město Ayutthaya, které bylo dokonce 400 let hlavním městem Thajska. Ayutthaya bylo v historii zničeno a odkryto bylo až nedávno v roce 1956. Nyní si zde můžete vychutnat pohled na zachovalé stavby z doby největšího rozkvětu Thajska. Další zajímavé destinace pro cestovatele se zájmem o historii patří například jedna z nejkrásnějších soch Buddhy v Phitsanuloku nebo městečka Lampang a Chiang Rai, která se vyznačují téměř původním stylem života. Pokud se chystáte na zájezd do Thajska, dejte šanci také těmto místům.

Pokud si chcete před Vaší cestou do této destinace prohlédnout nějaké fotografie, fotografie Thajska v rámci webu galerie.esotravel.cz je tou fotobankou, která Vás jistě v tomto směru uspokojí.

A co Thajsko a cestování? Pro ty z Vás, kteří hodlají tuto krásnou zemi procestovat křížem, krážem, je web dovolena-thajsko.info tou správnou inspirací. Obsahuje nejenom mnohé tipy k návštěvě různých míst, ale také pojednává o místních poměrech v souvislosti s místním jazykem, počasím, historií, ale i o dalších cenných informacích, které se Vám můžou hodit.