Je to jen pár desítek malých ostrůvků, které sotva vykukují z moře, a přesto jim propadne každý, kdo se tady vylodí. Řeč je o Maledivách, souostroví v Indickém oceánu, za jehož korálově bílý písek by mnozí platili zlatem. Dovolená na Maledivách není levnou záležitostí, ale pokud si jednou na tenhle zážitek snů ušetříte, odmění vás těmi nejpřepychovějšími prázdninami vašeho života.

Zdejší atoly jsou nejníže položenou pevninou na světě, takže Maledivané mají reálné obavy z globálního oteplování. Aby ne – bělostné pláže, nad nimiž se sklánějí kokosové palmy, patří k nejkrásnějším na světě. Nejvíce turistů jezdí obdivovat ty na atolech Malé a Ari, osamocený ráj ale naleznete třeba na atolu Raa nebo Baa.

Nespornou výhodou Malediv je, že dovolenou si tu užijete celoročně – krásně je tu totiž pořád. Dokonalá nádhera Malediv ale nekončí něžným písečným pobřežím malebných ostrůvků, ale pokračuje hluboko pod hladinu. Nesmírně rozmanitý podmořský život hraje všemi barvami a odhalí vám zcela nový rozměr suchozemského světa.

Dovolená Maledivy je luxusní záležitostí – můžete snídat na pláži, obědvat v podmořské restauraci a večeři si dát na terase vašeho vodního bungalovu. Po celou dobu budete obklopeni nadpozemsky krásnou krajinou, živoucím mořem a usměvavými lidmi. Maledivy jsou ideálním místem pro strávení svatební cesty, jejich romantika vás ale oslní pokaždé. Snad proto každý, kdo na Maledivy přiletí, přeje si vrátit se sem znovu.