Nemovitosti v zahraničí se stávají dostupné stále širšímu spektru zájemců z České republiky. Ti si reality v zahraničí pořizují zejména ze dvou hlavních důvodů. Buď se jedná o investory, kteří chtějí zhodnotit vložené finanční prostředky, nebo o lidi, kteří hledají nemovitost k vlastnímu užívání. Vyloučena samozřejmě není ani kombinace obou případů.

Koupě nemovitostí v zahraničí se řídí daňovým systémem a zákony konkrétní země. V současné době většina zemí neklade zahraničním investorům do rezidenčních nemovitostí žádné překážky. Navíc díky členství České republiky v Evropské unii pro naše občany odpadla ve většině evropských zemí řada byrokratických komplikací. Reality v zahraničí tak je možné kupovat přímo na fyzickou osobu (případně právnickou osobu se sídlem v České republice) aniž by bylo potřeba zakládat v zahraničí právnickou osobu (firmu), prostřednictvím které by se nákup realizoval.

Nákup zahraničních realit lze financovat z vlastních zdrojů nebo využít hypotéky od tuzemské nebo zahraniční banky. Čeští investoři mají největší zájem o evropské destinace. Zejména o přímořské a horské nemovitosti. K nejoblíbenějším patří reality v Rakousku, Itálii, Francii, Španělsku včetně Mallorky, Chorvatsku a samozřejmě v Alpách. Z mimoevropských destinací je zájem o nemovitosti v USA.