Pokud uvažujete o nákupu zahraniční nemovitosti, obrátíte se s největší pravděpodobností na některou z realitních kanceláří. Nákup nemovitosti je nezanedbatelnou investicí. Při výběru vhodné realitní kanceláře je proto potřeba držet se následujících pravidel.

Jak vybrat realitní kancelář pro nákup nemovitosti v zahraničí

1. Obracejte se na realitní kanceláře, které se na prodej a nákup zahraničních realit specializují. Takové realitní kanceláře již najdete i v České republice.

2. Běžné realitní kanceláře nemají dostatek zkušeností a kontaktů na zahraniční partnery. V jejich nabídce často naleznete jen některé vybrané lokality. Také se může stát, že za nemovitost zaplatíte vyšší částku, než pokud byste využili služeb specializované realitní kanceláře.

3. Specializované realitní kanceláře vám poskytnou širokou nabídku nemovitostí po celém světě. Pokud si nevyberete z jejich databáze zahraničních realit, připraví vám nabídku přímo na míru včetně vytipování vhodné nemovitosti dle vašeho zadání.

4. Realitní kanceláře specializované na zahraniční reality by vám měly poskytnout komplexní škálu služeb. Od zajištění osobní prohlídky vybraných nemovitostí v zahraničí přes přípravu podkladů (výpis z katastru, projektová dokumentace, kalkulace provozních nákladů,…) a všech potřebných smluvních dokumentů včetně jejich právní analýzy a zajištění překladu do českého jazyka.

5. Služby renomovaných realitních kanceláří nekončí pouhým dokončením nákupu nemovitosti. Na přání klienta pomohou i s přihlášením na úřadech, s přehlášením energií, ale i s dalšími potřebnými úkony jako je např. pojištění nemovitosti, založení bankovního účtu v zahraničí apod. Obrátit se na ně můžete i se žádostí o pomoc při vybavování interiéru nebo případných stavebních úpravách.

6. Pokud budete mít zájem nemovitost dále pronajímat, realitní kancelář vám zprostředkuje agentury zajišťující tyto služby včetně správy nemovitosti, údržby, zahradnických prací apod.

Realitní kanceláře specializované na zahraniční reality

» Rellox

Realitní společnost Rellox se specializuje na zprostředkování koupě a prodeje zahraničních nemovitostí a ve svém oboru je na českém trhu lídrem. » Prohlédnout celý profil