Rakousko patří mezi českými občany při nákupu zahraničních realit k nejoblíbenějším destinacím. Vstupem České republiky do Evropské unie došlo ke zjednodušení nákupu nemovitostí v Rakousku. Občané EU mají při nákupu rakouských realit obdobné postavení jako místní občané. Velkým plusem je samozřejmě snadná dopravní dostupnost a také cena. Menší apartmán můžete pořídit za cenu, která se nebude nijak výrazně odlišovat od té, kterou byste zaplatili např. v Krkonoších. Kvalita a úroveň služeb, stejně jako dalšího vyžití, je však v Rakousku na zcela jiné úrovni.

Nejvyhledávanější reality a nemovitosti v Rakousku

K nejžádanějším patří zejména ski nemovitosti a apartmány v alpských lyžařských střediscích. Vyhlášená lyžařská střediska v blízkosti ledovců poskytují milovníkům lyžování vynikající podmínky pro sportovní vyžití. V jejich blízkosti navíc v poslední době často vyrostla golfová hřiště, čímž dochází k dalšímu zhodnocení nemovitostí v dané oblasti a zároveň roste jejich využitelnost v průběhu celého roku.

Kromě apartmánů, domů, bytů a chat je zájem také o objekty vhodné k podnikání v gastronomii a cestovním ruchu. Rakouský realitní trh nabízí poměrně široký výběr hotelů, penzionů, restaurací, barů a kaváren.

Máte zájem o nemovitosti v Rakousku?

Články, nabídky a další informace o rakouských realitách naleznete v rubrice: Reality Rakousko.

Sponzor sekce

» Partnerem sekce Reality Rakousko je realitní společnost Rellox, největší prodejce rakouských realit v České republice. Přehled nemovitostí na prodej v Rakousku naleznete na specializovaném webu Nemovitosti Rakousko.