Španělsko V žebříčcích turisticky nejnavštěvovanějších států světa patří Španělsku stabilně třetí příčka za Francií a Spojenými státy.

Španělsko je zemí stovek kilometrů krásných pláží, příznivé klima s velkým množstvím slunečných dní umožňuje alespoň v některých lokalitách rekreaci prakticky po celý rok. Nejen moře a příroda (neměli bychom zapomínat, že ve Španělsku stojí za návštěvu i pohoří Pyrenejí nebo třeba Sierra Nevady) táhnou miliony návštěvníků.

Velká města – zejména Barcelona a Madrid nabízejí prožitky v podobě kulinářských rozkoší, při kterých vedle španělského jídla nesmí chybět ani místní vína nebo vyhlášena Sangria. Naleznete zde ale také množství muzeí a galerií, architektonicky zajímavé stavby, nebo můžete vyrazit na zápas nejlepších fotbalových klubů planety či se zapojit do víru zdejšího nočního života.

Detailnější informace o tom, co všechno turisty do této nádherné země na Pyrenejském poloostrově láká, naleznete na stránce Španělsko zajímavosti, která se nachází na internetovém cestovatelském průvodci, a kde naleznete i další informace pro turisty.

Nejvíce turistů sem ale přeci jen vyráží za odpočinkem na mořském pobřeží. Španělsko má jedny z nejkrásnějších a také nejdelších pláží v Evropě. Navíc jeho součástí jsou i Kanárské a Baleárské ostrovy (Mallorca, Menorca, Ibiza), tedy oblasti, které bez váhání můžeme označit za turistické ráje.